שאל את הרב – השאלותקטגוריה: בין אדם לחבירוהאם להתלונן על הרב שהשתמש באלימות כלפי בני?
אנונימי asked 2 שנים ago

שלום הרב, לפני כחודשיים המנהל של בני ביקש ממנו לפני התפילה לשטוף את השיער בטענה שיש לו ג'ל בשיער. בני אומר לו כי אין לנו ג'ל בבית וזה לא ג'ל..בני יצא לשטוף את השיער והמנהל אחריו. לבסוף המנהל לקח אותו בחוזקה וכופף לו את הראש לכיוון הברז ושטף לו את השיער בטענה שבני הסתבך עם הכיפה…
חשוב לציין כי אנו משמשים משפחת אומנה ליד מזה 5 שנים מגיל 7.5 והיום ברוך ה' הוא בן 12.5.. מהיום הראשון שהגיע הוא עצמאי ומתרחץ לבד ללא שום סיבוכים.
הילד הגיע באותו יום נסער הביתה ושאל למה המנהל משתמש נגדו בכוח? "אמא.. האם בגלל שהוא איש גדול מותר לו להשתמש בכוח?" אני הייתי חייבת לדווח לעובדת הסוציאלית שלו. היא קבעה פגישה עם המנהל, הרב והיועצת והמנהל לא הגיע למרות שהיה במקום. כולם החליטו פה אחד שזה לא היה אמור לקרות וזה אכן מקרה חריג.. ולא היה מקום שישתמש באלימות, ועוד במיוחד לילד כמו בני שעבר המון בחייו. העובדת סוציאלית דיווחה על ארוע חריג וכרגע הפקידת סעד של אותו ילד רוצה ממני את אחד מהאופציות הבאות:
או שאגיש תלונה בל.י.ן. נגד המנהל.
או שהפקידת סעד תגיש תלונה במשטרה נגד אותו מנהל.
מה לעשות?
כל מי שהיה שותף למקרה אומר לי במפורש שאני יעשה חסד ואגיש את התלונה כי הילדים סובלים מהמנהל. לפני שבועיים פגשתי אמא שהוציאה את הבן שלה השנה משם כי הרב דפק לבן שלה את הראש בשולחן .
הרבה מתלוננים על אלימות מצד המנהל.. 

Print Friendly, PDF & Email

1 Answers
בועז שלוםבועז שלום צוות answered 2 שנים ago

שלום
מאד הצטערתי לשמוע על התנהגות המנהל. ללא ספק צריך לעצור אדם כזה ולהרחיקו מלהתעסק בחינוך [או ליתר דיוק קלקול חינוך] ילדי ישראל. בכל אופן זו שאלה שנוגעת לנפשות, וצריך להפנותה לאדם גדול. הייתי ממליץ שתנסה לפנות להרה"ג רבי שמעון בעדני שליט"א, אדם גדול ואיש חינוך מובהק, שיוכל בודאי להנחותך בדרך ישרה.
 

Print Friendly, PDF & Email

Your Answer

2 + 16 =

דיסק חדש!!

מכתב מאליהו חלק ג'

ספר תומר דבורה'

שלחן ערוך חלק א