השיעורים באתר לעילוי נשמת אביו של הרב,

ר' חיים בן סעדה זלה"ה

קרא פרק תהלים לעילוי נשמתו>>

 

אור החיים פרשת שלח לך

אור החיים

חומש במדבר

Print Friendly, PDF & Email

לחצן-הורד-למחשבך-קטגוריה

2 תגובות על “אור החיים פרשת שלח לך”

בעת כתיבת תגובה - נא ציין את שם הסרטון / קובץ השמע, על מנת שנבין אותך טוב יותר, תודה.

 1. נהוראי כהן הגיב:

  שלום כבוד הרב זכיתי כבר למעלה משנתיים לשמוע יום יום את השיעורים של כבוד הרב באור החיים הקדוש ועל זה תודה רבה ומלא הכרת הטוב כלפי הרב!
  יש לי שאלה לפי דיוק האור החיים הקדוש בפסוקים, המרגלים הונו את משה בטענת ויחפרו לנו את הארץ… ובגלל זה שלחם משה (כמאמר חזל)
  אם כן מדוע מדברי משה לאחר מכן נשמע שהוא נותן להם הנחיות לראות את הארץ אם טובה היא וכו' ולא רק לחפור לראות מטמונים ולחזור?

  • בועז שלום הגיב:

   לנהוראי שלום
   אני שמח לשמוע שהנך מפיק תועלת מן השיעורים, זכות האוה"ח הקדוש תגן בעד כולנו!
   שאלתך טובה, וכבר עסק בה ב'מאורי החיים' [הרחבות על האוה"ח – מהדורת עוז והדר] ואצטט את לשונו:
   "והגם שמצינו שמשה רבינו ע״ה אמר להם בלשון הזה: ׳וראיתם את הארץ מה היא ואת העם היושב עליה׳ וגו׳, כתב רבנו בהמשך דבריו שאחת מסיבות הריגול היתה כדי שישכילו בריגולם אשר יפליא ה׳ להשפיל רמים, עם גדול ורם, רבים ועצומים, כדי שבעל הנס יכיר בניסו. וכן כתב עוד שרצה שיראו את מעלות הארץ לשבח הארץ שאין כמותה מגדלים חזקים בכל הארצות, או לצד הכרת הנס גם כן. עוד כתב (פסיק יט): תהיה הכוונה לומר להם לראות עוצם גבורתם, להכיר בנסי אל אשר ימגן אותם בידם. ומבואר מדבריו שלא שלחם משה על צד הספק, אלא אדרבה רצה שיווכחו בשבח הארץ וחוזק היושבים בה, כדי שידעו להעריך גודל הנס. אולם הם לא חשבו כן, והלכו לראות האם טובה הארץ ואם נוחה ליכבש.
   עוד י״ל שנתן להם עצה היאך להצניע מטרת בואם לארץ, שכדי שלא יבחינו העמים במעשיהם, יראו להתבונן בארץ ובמעשיה ולהביא מפירותיה". עכ"ל.

תגובות הגולשים

האימייל לא יוצג באתר.

. כל שיעורי הרב במדיה דיגיטאלית!!

נגן דוקו סיקס עם כרטיססנדיסק 128כרטיס זכרון 128