.

אם אינך זקוק לישועה - אל תלחץ כאן

.

שיחה קצרה ובה התייחסות למצב היום

מתעסק בקריינות?

אנו זקוקים לך! >>>

השיעורים באתר לעילוי נשמת אביו של הרב,

ר' חיים בן סעדה זלה"ה

קרא פרק תהלים לעילוי נשמתו>>

 

האמנם מלאכים ושדים נגלים בחלום?

מאמרים-משנת-החלומות
מאמרים-משנת-החלומות

מאמרים

מאמרים בנושא חלומות

כל מי שחלם פעם יודע, שלא כל החלומות אמת. בזהירות נאמר, רובם המוחלט שקר. רק חלקם המזערי אמיתי ומתגשם. מדוע? האם אין כל החלומות מגיעים מאותו מקור אינפורמציה? מדוע אתמול היה זה חלום אמיתי, והיום הבל ידבר?
חז"ל במסכת ברכות עמדו על מדוכה זו, ומבארים שישנם שני מקורות אינפורמציה אליהם אנו נחשפים בעת השינה. מלאך, ושד. כאשר האינפורמציה מגיעה ממלאך, היא אמיתית. משד- שיקרית ברובה או כולה.
אני בטוח שכל אחד מסתקרן כעת לדעת כיצד נבחין האם המסר בחלומנו הגיע ממלאך או משד, וכיצד נדע האם חלומנו אכן עתיד להתגשם, אולם נשאיר זאת למאמרים הבאים.
מהו מלאך ומהו שד?
מלאכים הינם כוחות רוחניים חיוביים שנבראו לצורך שליחות מסוימת ועשיית "מלאכה", מכאן גם נגזר שמם. השדים אף הם כוחות רוחניים אולם 'מן הצד האחר' – 'מהסיטרא אחרא' כלשון הזוהר. אף הם נבראו למטרה מסוימת, ועיקר תפקידם להחטיא את האדם ולהטעותו מדרך ה'. בין השאר – אומר הזוהר – השדים נהנים להפחיד את האדם בחלומו, ולראות כיצד הוא מתפתל על מיטתו ומתעורר שטוף זיעה קרה… הם שואבים מזה סיפוק…
התרופה לכך נעוצה ברמת ההתייחסות שלנו לחלום הבלהה. אם אנו חוששים לחלום, נבהלים, מחפשים תיקונים ועושים תעניות- השדים יראו בנו 'קליינט מוצלח' ויבואו גם מחר… חז"ל הורונו; מי שאינו מקפיד על חלומותיו הרעים, אין מקפידים עמו מן השמים, ולילותיו יעברו עליו ברגיעה. במאמרים הבאים בל"נ נציין מספר דרכי התמודדות כנגד החלומות הרעים.
חשוב לציין! רוב ככל החלומות שאנו חולמים אין מקורם ממלאכים ואף לא משדים, אלא מהרהורי ליבנו. דברים שהעסקנו בהם את התודעה במשך היום, יצופו ויעלו כארועים מוחשיים בחלומינו. חלומות אלה אינם בעלי מסר או משמעות, ואין להסיק מהם מאומה בנוגע לעתיד. ומכל מקום יש בהם כדי לשפוך אור על המתרחש אצלנו פנימה בנבכי הנפש, ומסייעים הם לנו להכיר את האני הפנימי שלנו טוב יותר.

Print Friendly, PDF & Email

מצטערים, לא ניתן להגיב בעמוד זה

. כל שיעורי הרב במדיה דיגיטאלית!!

נגן דוקו סיקס עם כרטיסדיסקונקי 128נגן רויזו5דיסקונקי 256 03נגן רויזו + 128דיסקונקי 256תמונה משנת החלומות