.

אם אינך זקוק לישועה - אל תלחץ כאן

.

שיחה קצרה ובה התייחסות למצב היום

מתעסק בקריינות?

אנו זקוקים לך! >>>

השיעורים באתר לעילוי נשמת אביו של הרב,

ר' חיים בן סעדה זלה"ה

קרא פרק תהלים לעילוי נשמתו>>

 

מגון הרצאות

סדרת השיעורים בספרי מוסר

Print Friendly, PDF & Email

לחצן-הורד-למחשבך-קטגוריה

תגיות

14 תגובות על “מגון הרצאות”

בעת כתיבת תגובה - נא ציין את שם הסרטון / קובץ השמע, על מנת שנבין אותך טוב יותר, תודה.

 1. ראובן ליבון הגיב:

  לרב שלום וברכה
  רציתי לשאול האם הרב יודע שמות של מדענים בכירים אשר שוללים את גישת האבולוציה.
  תודה

 2. משה העצני הגיב:

  שלום לכבוד הרב
  בנוגע להרצאה על החיסון לקורונה.
  א. אני שמעתי שבטכנולוגיה של היום אפשרי להחדיר שבב דרך מזרק.
  ב. לא הייתי מזלזל בתוכניות של ביל-גייטס. הדברים שלו הובאו בסרטונים רבים, שאי אפשר להכחיש אותם.
  [אין לראות בדברי אלה המלצה שלא להקשיב לגדולי ישראל בנוגע לחיסון].

  • בועז שלום הגיב:

   למשה שלום
   א. אין היום ולא נראה שתהיה בעתיד הקרוב – טכנולוגיה שיכולה להחדיר שבבים דיגיטליים דרך מחט המזרק. הנושא בדוק.
   ב. בנוגע לביל גייטס – מדובר בעריכות מגמתיות של דברים שאמר בעבר, תוך תפירת קטעי דיבור שלא שייכים אלה לאלה, על מנת 'להפיק' את מה שמתנגדי החיסונים מעוניינים להפיץ.
   תוכל לראות את הדברים בתחקיר שעשו בערוץ כאן 11 בקישור הבא: https://kore.co.il/files/2021/2/gai%20zohr0103.mp4

   אגב, ידיד ששמע את ההרצאה של גייטס בנוגע לחיסונים – אומר שגייטס אמר בדיוק את ההיפך, ורק גזרו קטע מדבריו והכפישו. [דומה הדבר לאדם שיצטט את הפסוק "ועבדתם אלהים אחרים והשתחוויתם להם" ומזה יסיק שיש מצות עשה לעבוד עבודה זרה…].
   מה שנאמר בהרצאה המלאה שהיות ובאפריקה יש תמותה גבוהה של ילדים, בשל מחסור בחיסונים, הדבר גורם לפיצוץ אוכלוסין, כיצד? כיון שאנשים מולידים מספר ילדים ומתוכם חלקם מתים במגיפות ומחלות ושאר מרעין בישין, הדבר מביא להגברת הילודה, כיון שהם מעוניינים להביא ילדים רבים על מנת שלפחות כמה מתוכם ישרדו… ביל גייטס אומר שאם נעבוד טוב עם החיסונים ונבטיח שתמותת הילדים תפחת, ממילא זה יצמצם את פיצוץ האוכלוסין כיון שהם ילא יצטרכו להביא 10 ילדים שמתוכם 4 ישרדו, אלא יביאו מלכתחילה 3-4, כמקובל במדינות מפותחות. באו חובבי הקונספירציה והמציאו שבייל גייטס אמר שאם נעבוד טוב עם החיסונים נמצמצם את הילודה כיון שהחיסונים יפגעו בפוריות….
   ככה זה כשיורים את החץ ואחר כך מסמנים את המטרה…

   אגב, לכל המפחידים – החיסונים עובדים, על אפם ועל חמתם, וכעת מאושפזות במצב קשה 47 יולדות, שאף לא אחת מהן התחסנה!
   ולכל המקשים – איך יתכן שאין עליה בתמותה הכללית בארץ, אם הקורונה היא מגיפה?
   התשובה היא – זו עוד אחת מהבדותות שמפיצים אנשי הפייק-ניוז וההזיה.
   להלן הנתונים האמיתיים, לאור מחקר, ולא 'המצאות' ו'שליפות':

   שנה בדיוק להתפרצות נגיף הקורונה, ולמרות חלק מהדיווחים עד כה, ממחקר שפרסם אתמול (שני) מרכז טאוב, הנגיף העלה את שיעור התמותה בישראל באופן משמעותי.

   על פי המחקר, שבחן את הנתונים לאורך 2020, בתחילת השנה שעברה נרשמו נתוני התמותה הנמוכים ביותר אי פעם, אולם בסוף השנה כבר נרשמה עלייה של 10% בנתוני התמותה תוך ירידה בתוחלת החיים.

   הנפגעים העיקריים מהתמותה היו חרדים וערבים. אולם חשוב לציין כי החוקרים בחנו את המספרים עד חודש דצמבר, אז היו 3,338 מתים מקורונה, אולם כעת מספרם עלה ביותר מ-2,400 כך שככל הנראה הנתונים המדויקים אף גבוהים הרבה יותר.

   אם נפרק את הנתונים, נמצא כי שיעור התמותה עלה בשבעה אחוזים, ואם נוסיף לכך את הירידה הצפויה בשיעור התמותה בעקבות פערי הגילאים, שיעור התמותה העודפת עולה ל-10 אחוזים – נתון שלא נראה כמותו מזה 30 שנה.

   אולם מצבנו טוב משל שאר מדינות העולם, בין היתר בשל העובדה שמרבית החולים היו בני 20-55. בקרב בני 80 ומעלה בזמן הגל הראשון היה מספר החולים גבוה ב-40% משיעורם באוכלוסייה, עד ספטמבר הוא צנח לכ-60% משיעורם באוכלוסייה, באוקטובר עלה שוב, ולאחר מכן ירד פעם נוספת, כמו גם בקרב בני 60-80. במידה ומספר החולים בגילאי 60 פלוס היה כמו במדינות ה-OECD, מספר המתים היה כפול. במידה ומספר החולים היה דומה למבנה הגילאים, מספר המתים היה מזנק ב-31%.

   בחודשיים הראשונים של שנת 2020, אז הקורונה עדיין לא הגיעה לישראל, היו שיעורי התמותה הנמוכים ביותר שנרשמו – פחות מ-11 מקרי מוות למאה אלף תושבים בשבוע. זו ירידה של 7% לעומת אותה התקופה בשנים 2017-2019. כבג בתחילת חודש מרץ החלו להרגיש את השפעת הקורונה על שיעורי התמותה, וזו התגברה מתחילת יולי ועד סוף ספטמבר. בין הגלים חזרו שיעורי התמותה לרמות נמוכות מכפי שהיו בשנים 2017-2019.

   שיעור התמותה העודפת השפיע גם על תוחלת החיים, שצפויה לרדת בחודשיים. אם נתייחס לנתונים לפיהם כמחצית מסך כל הנדבקים בקרב בני 65 ומעלה עד אמצע אוקטובר היו מהאוכלוסייה החרדית, ולעובדה ששיעורי התמותה מסיבות הקשורות לקורונה בקרב החרדים היו גבוהים פי ארבעה מחלקם באוכלוסייה הכללית, תוחלת החיים צפויה לרדת באופן לא מידתי בעיקר בריכוזים חרדים.

   בחברה הערבית צפויה ירידה בתוחלת החיים הן בשל הקורונה, ובעיקר בשל מחלות רקע הנפוצות במגזר כדוגמת מחלות לב וסכרת.

   פרופ' אלכס וינרב ממרכז טאוב הסביר כי "יש לזכור כי גם מגיפת השפעת בשנת 2015 הורידה את תוחלת החיים ברוב מדינות אירופה ביותר משלושה חודשים, גם במדינות עם מערכות בריאות טובות. ירידה של כחודשיים בתוחלת החיים ב-2020 בגלל הקורונה היא ירידה מתונה יחסית, אבל עוד לא ידוע מה צפוי בשנת 2021, שכן שיעור התמותה בחודשיים האחרונים היה גבוה באופן חריג. עם זאת, חשוב להבין שעטיית מסכות ושמירה על ריחוק חברתי מסייעות בהפחתת ההידבקות במחלות אחרות, ויעיד על כך מספר המקרים הנמוך מאוד של שפעת בחורף הנוכחי".

   • חרבי לירון הגיב:

    שלום רב,
    שמעתי את דברי הרב הנוגע לחיסונים וקראתי את תשובותיו.
    תשובות מצויינות ומפורטות חצובות בסלע. יישר כח!
    המציאות הזו היא כמו קרח ועדתו בזמנו. גם קרח היה גדול בתורה וטעה טעות מרה. כזו היא טעותם של אנשים מסויימים המתנגדים לחיסונים בימינו.

 3. קובי הגיב:

  חזק וברוך כבוד הרב, משיב דברים נכוחים.
  שאלה בקשר לפסח – מהיכן אפשר לרכוש קמח לאפיית מצות?
  דבר שני האם יש שיעור באתר שמתייחס לפסח שחל במוצש?
  תודה מראש

  • בועז שלום הגיב:

   לקובי – תודה.
   א. איני יודע מהיכן יש להשיג קמח למצות, כדאי שתשאל 'חבורות' שמתעסקות באפיית מצות.
   ב. בנוגע לשיעור אודות ע"פ שחל במוצ"ש – נעלה שיעור בקרוב בל"נ.

 4. ישראל ראטהשילד הגיב:

  שלום וברכה.
  ראיתי את הסרט מביל געיטס והבנתי שזה שטיות.אני לא מאמין בקאנספיראציע וכו. יש לי רק שאלה אחד לגופו של עניין. אני מכיר מקרוב אנשים שהתחסנו ובתוך יום יומיים או שבוע הם נפטרו. אני מכיר מקרים כאלה מקרוב. בחדשות גם כן פורסמה (לדוגמה הרב שיינר זצ"ל הם לקחו צילומים כשהתחסן לעודד אחרים לעשות כמותו. התחיל להרגיש לא טוב כמה ימים אחר כך ונפטר בערך שבועיים אחר החיסון).
  המקרה הזה אני לא מכיר מקרוב אבל כך נתפרסם. אז הם אומרים שזה לא קשור אז כמה אנשים צריכים לימות אחר החיסון כדי שנתחיל לחשוד אפשר שיש כאן סכנה?

  • בועז שלום הגיב:

   למאיר שלום
   בנוגע לחיסונים – גם אם יתכן שיש מקרים מאד קיצוניים שזה פוגע במתחסן, עדיין זה אפסי לעומת ששת אלפים מתים שנמנו עד עתה מתחילת הקורונה, וזה לא היה מסתיים אלמלי החיסונים.
   מעבר לכך יש לזכור שיש עוד סיבות למוות, חוץ מחיסונים, וכפי שאמר הרב אשר וויס – אם כעת חמשה מליון איש יטבלו במקוה, ותבדוק אחרי שבועיים, תמצא שאחוז מסויים נפטרו… המקוה בהכרח הרג אותם?
   בנוגע לרב שיינר – הנה דוגמא של פייק-ניוז. בנו של הרב כאב מאד את הפירסומים המנוולים על פטירת הרב. הוא העיד שאביו ובעצם כל משפחתו נחשפו לחולה מאומת, כולם נכנסו לבידוד, חלקם חלו, וביניהם הרב – שקיבל רק את החיסון הראשון. הרופא שטיפל בו אמר לו שאם הרב היה כשבועיים אחר החיסון השני – הגוף שלו היה מתגבר על הקורונה.
   אני מכיר זוג מבוגרים עם מחלות רקע שקיבלו שני חיסונים, ונחשפו לחולה קורונה, וכל המשפחה הלכו להבדק, אז גם הם הלכו, והתברר שהם נדבקו אך לא היו להם שום תסמינים!
   כיום זו עובדה שהחיסונים עובדים, וגם הרב וואזנר שבתחילה התנגד חזר בו וכעת הוא מורה להתחסן [אחר שלצערנו שיכל את אחיו זצ"ל בקורונה].

 5. מימון קדוש הגיב:

  כל האמת כדברי הרב שליט"א
  כעת אנחנו כמה שנים לאחר הקרונה ורציתי ליידע את החברים שההפך הוא הנכון, בסביבתי ישנם הרבה תלמידים מעוכבי ילדים 'וכל' התלמידים שנשותיהם קיבלו חיסון זכו לפרי בטן.

  • הרב בועז שלום הגיב:

   תודה על הדברים.
   אנו מאמינים באמונת חכמים – אמונה שלימה, שכל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל. הם זקני הדור שהנהגת הדור נמסרה בידיהם [בלא לזלזל בשום ת"ח אחר, אלא שאינו מזקני הדור ולא נמסרה הנהגת הדור בידיו].

 6. י.ל. הגיב:

  גם אנו רוצים להוסיף שלמרות האיומים וההפחדות על 'עקרות' למי שיקח את החיסונים, התחסנו בבכי ודמעות מפחד שלא יהיו לנו יותר ילדים חלילה,
  ונפקדנו באופן מיידי כשהסיכויים להיפקד בדרך הטבע באותו התקופה עמדו על %1

  התינוק הבריא שלנו שהגיע לנו במתנה גמורה הוא עדות יום יומית לחיים עם אמונת חכמים.

תגובות הגולשים

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

. כל שיעורי הרב במדיה דיגיטאלית!!

נגן דוקו סיקס עם כרטיסדיסקונקי 128נגן רויזו5דיסקונקי 256 03נגן רויזו + 128דיסקונקי 256תמונה משנת החלומות