.

אם אינך זקוק לישועה - אל תלחץ כאן

.

שיחה קצרה ובה התייחסות למצב היום

מתעסק בקריינות?

אנו זקוקים לך! >>>

השיעורים באתר לעילוי נשמת אביו של הרב,

ר' חיים בן סעדה זלה"ה

קרא פרק תהלים לעילוי נשמתו>>

 

תגובות הגולשים

Chat 2389223_640

תגובות הגולשים

כאן תוכלו לרשום את תגובותיכם והתרשמותכם

מהאתר, מהתכנים, ומהשיעורים,

גם ללא התייחסות ספציפית להרצאה או שיעור מסוים

Print Friendly, PDF & Email

49 תגובות על “תגובות הגולשים”

בעת כתיבת תגובה - נא ציין את שם הסרטון / קובץ השמע, על מנת שנבין אותך טוב יותר, תודה.

 1. הרב משה קארפ [ז"ל] - מחבר ספר "נביאים מבוארים" הגיב:

  – תגובה זו נמסרה בכתב והוזנה לאתר על ידינו –

  'שמעתי את שיעוריכם בנביאים ונהנתי הנאה מרובה. השיעורים ברורים ומובנים לכל ונאמרים בהם הביאורים הנצרכים להבנת הנביא. ביאורים קצרים הנותנים לשומע הבנה כללית בכל הנושא וניתן לזכור אותם גם לאחר שמיעת השיעור. ביאורים לפי פשוטו של מיקרא בצורה שוטפת ומעוררת. ביאורים הנותנים הנאה לשומעם, וחשק לשמוע עוד שיעור ועוד שיעור. עשיתם עבודה נהדרת. חיזקו ואמצו והמשיכו הלאה!

  בהערכה רבה משה קארפ

  • מרדכי הגיב:

   בסד שלום לרב שליטא.
   ראשית מוכרח לומר יישר כח גדול על האתר הנפלא.
   רק לסבר את האוזן אני זכיתי ללמוד את כל הסדרה על התנ"ך מהאתר. וגם את כל השיעורים על כל פרשיות השבוע (במשך כ 5 שנים..) סדרת אור החיים הקדוש וכל סדרת השיעורים בכוזרי, והרבה משיעורי ההלכה והמחשבה (כרגע באמצע של הרב דסלר) בקיצור הרב מדבר מתוק מדבש ושפתיים יישק ממש תענוג!
   כמו כן אני מלמד במכינה קדם צבאית והשיעורים שהרב מעלה לאתר בכתב ובעל פה נמסרים מדי יום לעשרות תלמידים, למרבה ההפתעה, גם אצלנו…
   לסיכום – התועלת באתר עצומה באמת לאין ערוך וכל המוסיף גורע…

 2. : אורי מנס הגיב:

  בס"ד שלום וברכה. שמי אורי מנס, בחור בן 24 בעל תשובה. כיום אני עובד, וגם לומד כסטודנט במכללה למורים בירושלים. בשלב מסוים תוך כדי לימודי חיפשתי שיעורי תורה שניתן לשומעם ככקבצי שמע, עקב הנסיעות הרבות שאני נוסע מהבית ללימודים ובחזרה.
  חיפשתי באינטרנט, ומצאתי את השיעורים של הרב בועז. פשוט הוקסמתי משפתו הנהירה והברורה, מחוש ההומור, התחומים הרבים הנפלאים אותם הוא מלמד. הורדתי פשוט את כל השיעורים כמעט מהאתר, ומאז אני פשוט נהנה.
  קניתי את הספרים אותם הרב מלמד ( כרגע אני לומד את השיעורים בתנ"ך, במשנה, בדרך ה' לרמח"ל, באור החיים הקדוש, ובדרשות על הפרשה) ואני פשוט יושב בנסיעה באוטובוס, מאזין לרב תוך שאני עוקב עם עיני בספר, וזה ממש תענוג, ממש בית מדרש נייד! אני זוכה ללמוד כל כך הרבה תורה, רק בבזמן הנסיעות! זה ממש לא יאומן, וזה ממש מחייה אותי ונותן לי שמחה, פתאום כבר אין לי זמנים רקים, לכל מקום שאני הולך אני לוקח את הmp3 עם השיעורים ועם הספרים, ולומד עוד פרק ועוד הלכה ועוד משנה ועוד פרשה. אני ממש מודה לרב בועז ולאירגון טעמו וראו.
  הייתי שמח מאוד אם הייתם מעבירים את המסר גם לרב בועז עצמו. יישר כוח עצום!
  אני מקווה שהרב ימשיך לתת עוד ועוד שיעורים שיקולטו ושיהיה ניתן להוריד אותם. ואשמח עוד יותר אם הרב ילמד את פירוש המלבי"ם על התורה.
  בברכה והוקרה
  ארי מנס

 3. עידן נגר הגיב:

  אני רוצה להודות מקרב לב לרב בועז ולכל העוסקים במלאכה בכלל. אני בחור בן 32 שרוב היום עובד והיה לי צער גדול על כך שאני מכלה זמני בעבודה במקום ללמוד. זה מספר חודשים שאני שומע את הרב על הנביא ועל הפרשות ובכלל… והעבודה שלי הפכה מיגיעה להנאה צרופה!!! אחרי העבוד השיעורים נותנים לי דחיפה ללמוד עוד גם לבד ולמסור את השיעורים הלאה. מה גם שאני משתדל להעביר לאחרים את הדיסקים או את האתר והם נהנים מאד. אשריכם ואשרי חלקיכם!!!

 4. אלעזר הכהן - אברך ומגיד שיעור הגיב:

  במשך כמה שנים מסרתי שיעורים בנביא. לאחר שזיכה אותי ה' לשמוע את השיעורים בנביא של בן דודי היקר פאר המשפחה, הרב בועז שלום, גנזתי את כל השיעורים שלי, ואני צועד בעקבות שיעוריו, ודבריו נשמעים ומשפיעים ב"ה. כה יתן ה' וכה יוסיף.

 5. רון הגיב:

  ממש בית מדרש נייד – תודה רבה!

  אני בן 29, חוזר בתשובה בחמש שנים האחרונות. מהנדס תוכנה. לפני כשנה וחצי התחלתי לשמוע הרצאות של הרב לאחר שראיתי הרצאות של הרב באתר הידברות.
  ההרצאות מצאו חן בעיני ולכן חיפשתי הרצאות נוספות באתר קול הלשון. בהתחלה שמעתי אור החיים הקדוש על פרשת השבוע ולאחר מכן את כל סדרת ההרצאות בספר הכוזרי.
  מאז בעצם, הנגן שלי מלא בהרצאות ואין יום שאני לא שומע בו הרצאות של הרב. כל נסיעה ארוכה, מטלה סתמית או המתנה, הפכו להיות בעלות ערך מוסף עם אפשרות לניצול הזמן ללימוד.
  אני חושב, שהרב מאפשר גם לאנשים חסרי רקע מעמיק, ללמוד את התכנים, בזכות השפה הברורה והנעימה תוך כדי המחשה מדוגמאות מהחיים ומתחומים שונים ומגוונים.
  כמו כן, הרב משלב המון דרך ארץ ומוסר לחיים מלבד החומר העיוני, מה שהופך את ההרצאה לעוד יותר מעניינת. ההרצאות מאורגנות היטב עם רציפות בין הנושא הקודם לזה שאחריו.
  אציין, שיש קטעים בחלק מההרצאות שאהבתי במיוחד, אני חותך את הקטע מההרצאה ושומר לעצמי לעתיד כדי לשמוע שוב ולעיתים גם שולח לחברים, שיהנו גם כן.
  תודה רבה רבה לרב על כל הפעילות המבורכת!!!

 6. חיים הגיב:

  הרצאות ברמה!

  יישר כח. הרצאות ברמה גבוהה נותנת הרחבת ידע בתנך לפירוש הנפלא של המלבי"ם תזכו למצוות ותרביצו בתורה ברבים. ייש כח גדול.

 7. אריאל הגיב:

  ב"ה כל מחמאה רק תמעיט בערך השעורים!

 8. רון הגיב:

  מקים מעפר דל!

  שמי רון, בן 23 מאיזור השרון, בעל תשובה, עובד בתחום ההיי-טק.
  בדורנו, לצערנו הרב, הכל נהיה מהיר ודוחק, ומתבזבז זמן רב על טורח הפרנסה, הן במקום העבודה עצמו והן בנסיעות המרובות ממקום אחד למשנהו. המציאות הזו, מקשה על האדם הממוצע לרכוש לעצמו ידע תורני, ואפילו בסיסי כגון : הלכות, דרשות על פרשות השבוע וכו' …
  קשה הדבר שבעתיים לאנשים שלא זכו לשתות מבאר התורה בילדותם, וצריכים יותר עמל, יגיעה וזמן (שאין כ"כ לצערנו) בכדי לרכוש ידע זה.
  כאן, נכנס כבוד הרב, ובמפעלו האדיר, זכה להגדיל תורה ולהאדירה, ופשוטו כמשמעו – להפוך אנשים פשוטים ללא ידע מקדים, לאדם מבקש ה', עם מאגר של ידע תורני נרחב.
  מאז שהתחלתי להיכנס לאתר, נדהמתי מרוחב הידע שאפשר לשאוב – הלכה, מוסר, פנימיות התורה, דרשות ווורטים, מחשבה ועוד … מאז, החיים נראים פשוט אחרים, וכל זמן מבוזבז כביכול, של נסיעה באוטובוס, רכבת, הפסקות בעבודה וכו … – נהפך לזמן מנוצל וערכי ב100%!
  האווירה לגבי קיום המצוות, ועבודת ה' בכלל, ובפרט בדורנו – הפכה להיות הרבה יותר מובנית, משמחת וערכית. כששומעים את הלכות החגים לפני החג ומתחדשים דברים רבים, נכנסים לחג בשמחה והבנה אחרת לחלוטין!
  כששומעים את הדרשות על פרשת השבוע – דברי התורה של השולחן בשבת נשמעים למשפחה כאילו הם נאמרים מפי רב קטן ולא מפי בעל הבית. דברי המוסר המועברים בין החברים לאחר שמיעת שיעורי המוסר, מעוררים זה את זה יותר לעבודת ה'. מהסיפורים על גדולי ישראל, לומדים הליכותיו של אדם יהודי כיצד צריכות להיות.
  משיעורי התנ"ך המעשירים (והמפצים על 12 שנות לימוד שטחי ואף שקרי), מעשירים ידע ברבדים שאף פעם לא חשבת עליהם, ואף בספרים שרוב האנשים לא זכו ללומדם (איוב , עזרא , נחמיה וכו'…).
  אפשר להמשיך כך על כל פינה ופינה באתר , אך הדברים מובנים. לסיכום, אשרינו שזכינו – ואשרי חלקו של כבוד הרב שמזכה את הרבים, ונותן לנו חיזוקים תמידיים בעבודת ה', שהם כמו פנינים יקרות במהלך היום-יום השוחק מדי-פעם. שיזכה הרב להמשיך ולהגדיל תורה ולהאדירה ולחדור לכל בתי ישראל במפעלו האדיר (עדיף כמובן בדיסקים ולא באינטרנט) .
  מוקיר ומעריך, רון

 9. צבי הגיב:

  באתי בזאת להודות מקרב לב לרב בועז שלום שליט"א על הזכות שמזכיני לשמוע את שיעוריו הנפלאים ולקיים בזה ממש "ובלכתך בדרך" ולא להתבטל רגע מלימוד התורה. אשריכם ישראל!

 10. חדד אבינועם הגיב:

  ברצוני להודות לכבוד הרב על שיעוריו הנפלאים.. אני ממש נהנה לשמוע אותו ומחכים.. חילך לאורייתא.

 11. הרה"ג צבי צביאלי - רב ביהכ"נ בית אברהם צא"י ב"ב הגיב:

  – תגובה זו נשלחה בכתב, והוזנה לאתר על ידינו –

  לכ' הרה"ג הרב בועז שלום שליט"א
  הריני להודיע את התרשמותי מהרצאותיך המאלפות המופצות בדיסקים. ההרצאות עשירות בהיקף ובעומק, ומיוחדות בכך שמלבד הפרשנות בפסוקים עצמם, יש בהן התייחסות לרקע ולמהלך כולו, עבר ועתיד. הנך מקשר באורח נפלא את הפרשיות זה לזה, ומראה באומנות שהאירועים אינם פרודים אלא מקושרים בתוכנם זה בזה, וכל זה בשפה ברורה תוך כדי שילוב מושגים בני זמננו.
  השיחות מרתקות ואפשר לשמען במשך שעות מבלי להרגיש כיצד עובר הזמן. והריני לברכו כי יפוצו מעיינותיו חוצה ויזכה לשפע ברכה בזה ובבא!
  בכבוד רב
  הרב צבי צביאלי, רב ביהכ"נ בית אברהם צא"י ב"ב.

 12. מאזינה הגיב:

  שיעורים מעמיקים, מחכימים ופשוט מרווים צמאה! בעלי עובד כאיש שטח ומקשיב לשיעורים באוטו, כך תמיד מוקף בדברי תורה. תודה רבה לרב, שה' ישלח לו מכל טוב!

 13. גלעד כהן - אחראי בקרת תוכן בערוץ הידברות הגיב:

  – תגובה זו נשלחה בכתב, והוזנה לאתר על ידינו –

  במסגרת תפקידי בהידברות כאחראי על פיקוח ובקרת התוכן אני זוכה לצפות בכל הרצאות הרבנים ולכל אחד מקום של כבוד ופאר.
  הנאה מיוחדת נגרמת לי תוך כדי צפייה בהרצאות המאלפות של הרב הגאון הרב בועז שלום. בפרשיות השבוע ,בתוכניות על הנ"ך ובתוכניות אחרות על מגוון נושאים מפי הרב בהן ניתן למצוא עושר ועמקות והיקף ידיעות נדיר שהיא נחלתם של תלמידי חכמים מובהקים בלבד.
  אין סוגיה, סבוכה ככל שתהיה , בתולדות עמינו בתנ"ך שלא זוכה לביאור מקיף ובהיר. קצרה היריעה מלתאר את הבקיאות הרב בביאור הגאון המלבי"ם ומפרשים אחרים.
  אין ספק שמי ירכוש את מארז הדיסקים של הרב יזכה לידע נרחב בכל כתבי הקודש תוך כדי הנאה צרופה. על כך מעיד עדות נאמנה בידידות והערכה רבה כתלמיד לרב.
  גלעד כהן , אחראי פיקוח ובקרת תוכן ארגון הידברות.

 14. יואל לב בחור ישיבה הגיב:

  תמיד בבין הזמנים או בהפסקות הייתי לומד נביא כי לא היה לי כוח ללמוד משהו כבד, ומה טוב יותר מאשר לקרוא סיפורים וגם לקבל עליהם שכר בשמים? עד שהסיפורים בנביא שיעממו אותי וחשבתי שיש סיפורים הרבה יותר יפים… ואז התחלתי לשמוע את השיעורים של הרב בועז שלום עם המלבי"ם ופתאום התחלתי לתפוס שהנביא זה לא סתם סיפורים אלא מוסר השכל הענק בכל קטע הכי קטן בנביא ישר כוח עצום!!!

 15. אלכסנדר הגיב:

  אני בן 31 ועובד בהתקנות בכל רחבי ארצינו הקדושה. האתר הוא רעיון ענק… חזק וברוך! השיעורים של הרב אצלי 24 שעות ברכב, זה מציל אותי מביטול תורה, ומשמיעת לשון הרע ורכילות. חזק וברוך!

 16. הרב יונתן ספרא - מנהל אגף החינוך בעיריית בני ברק הגיב:

  – תגובה זו נשלחה בכתב, והוזנה לאתר על ידינו –

  אודות הדיסקים הנפלאים של הרב הגאון הרב בועז שלום שליט"א אני הח"מ משתמש במכשיר הטייפ ברכבי אך ורק לשמיעת הקלטות של מורי ורבי הרב בועז שלום שליט"א.

  הקלטות של לימוד התנ"ך עם פירוש המלבי"ם הן בהירות בהסבר שלהם ומתובלות במדרשי חז"ל, ובפירושים נוספים של גדולי התורה לדורותיהם. כל הנוסעים שמתלווים אלי הן מבני משפחתי והן אברכים בני תורה ששמעו את הקלטות התפעלו ונהנו מאד מהם וידוע לי שרבים רכשו אותם כדי ליהנות משמיעתם.

  כמו כן הקלטות על ספרי מוסר ומחשבה הן נפלאות בהסברם ומאפשרות לשומע ללמוד נושאים רבים ועמוקים באופן פשוט וברור כמו ספר דרך ה' לרמח"ל, נפש החיים לר' חיים מוולוזין, תלמידי הגר"א ועוד.

  אני ממליץ בכל החום לרכוש את הקלטות ובמקום לשמוע מוסיקה או סיפורים שטחיים לשמוע דברי תורה עמוקים שמעשירים את הדעת ותורמים לעליה ביראת שמים ובאהבת ה' יתברך.

  בברכה, י. ספרא, מנהל אגף החינוך ב"ב

 17. אברך הגיב:

  שיעורים מרתקים, נפלאים, מחזקים יישר כח!

 18. גיל פרץ הגיב:

  תודה על כל השיעורים זה פצצה!

 19. משגיח דישיבת מיר ברכפלד שליט"א הגיב:

  – נמסר בעל פה על ידי מקורבו הרב א.ה. שליט"א –

  הרב המשגיח שליט"א קנה נגן במיוחד על מנת לשמוע את השיעורים בנביא, והוא מאזין להם בקביעות בעת טיסותיו לחו"ל, והרב ביקש למסור שפעם ראשונה שהוא כל כך נהנה בטיסה, ולא הרגיש בחלוף 16 שעות…

 20. אברך - מלמד שיעור תורה לבעלי בתים הגיב:

  לכבוד הרב בועז שלום. הכרת הטוב גדולה ויישר כוח על שיעוריך הנפלאים והבהירים. אני נעזר בשמיעת שיעוריך לפני מסירת השיעור שלי. המקורות שאתה מביא, הבהירות והעברת המסר, מיוחדים וראויים להערכה. יישר כוח ויהי רצון שיפוצו מעינותיך החוצה!

 21. לביא אפרים הגיב:

  לכבוד כבוד הרב בועז שלום שליט"א שלום רב.
  שמי אפרים ואני לומד פעמיים בשבוע בישיבת "נתיבות עולם".
  אני אדם בוגר המרבה לחפש מקורות תורניים שיאירו את חשכת התבונה בימים אלו שבהם מתקיים הפסוק בספר עמוס פרק ח' פסוק יא, לאמור.
  "…יא הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם אֲדֹנָי יְהוִה וְהִשְׁלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ לֹא רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם לִשְׁמֹעַ אֵת דִּבְרֵי יְהוָה. יב וְנָעוּ מִיָּם עַד יָם וּמִצָּפוֹן וְעַד מִזְרָח יְשׁוֹטְטוּ לְבַקֵּשׁ אֶת דְּבַר יְהוָה וְלֹא יִמְצָאוּ…".
  בשומעי את הרצאותיו של הרב נעורה בי תחושת שותפות הגורל שלי כאדם יהודי בארצינו המובטחת אל עברי הרחוק בו אני רואה עצמי שותף להמשך התגשמות ההיסטוריה המפוארת של עם האלוקים שהצליח לשרוד בחיים וחזר לארצו, הארץ המובטחת בניגוד גמור לכל הגיון וסדר טבעי שבהם מודדים אנו את מציאות קיומו של עם.
  כבוד הרב פורס בחוכמתו הרבה את ההיסטוריה היהודית בטוב טעם ברהיטות רבה ובשפה פשוטה ועממית שעונה היא לצרכי הציבור על כל רבדיו.
  זיכוי הרבים בימים אלו של הסתר השכינה, היא זכות מיוחדת שמעלתה רבה מאוד, ורק אלו שרוח השם שורה עליהם מצליחים לפרוט על נימי נשמתם של אחינו היהודים באשר הם יהודים ומחייה בקרבם את הרצון לחזור בתשובה ולצידה של זו עולה גם הציפייה לגאולה הרוחנית הממשמשת וקריבה.
  אני מודה לרב ולכל העוסקים בימים קשים אלו במלאכת הקודש של זיכוי הרבים שלמעלתה אין לה שיעור. אין אלו אלא פעמי המשיח המתדפקים על שערי ליבם של בני ישראל ומכינים אותם לימי הגאולה העומדים בפתח.
  אני מחזק את ידי הרב וצוות עוזריו ומאחל להם המשך הדלקת האור הרוחני בלבבות בני ישראל החוזרים בהמוניהם ומייחלים לדבר השם ייתברך.
  דבר השם ייתברך נישא בימים אלו ונשמע מפיהם של בניו יראי השם ועושי מצוותיו בני התורה הייגעים על הארת תורת השם לבניו הקוראים בשמו לעובדו ולהתקרב לכור מחצבתינו כבניהם של אבותינו הקדושים אברהם, יצחק, ויעקב.
  זמן מיוחד זה לא היה בנמצא מאז שהקדוש ברוך הוא העמיד את אבותינו והנחיל להם את תורתו הקדושה במעמד הר סיני.
  מי יתן ונחדש ימינו כקדם, ונשוב ונהייה עם האלוקים כפי שהקדוש ברוך הוא ייעדנו לשמשו עד עולם.

  אני מאחל לכבוד הרב בועז שלום שליט"א ולעוזריו בריאות טובה ודבקות בדבר השם ייתברך, והמשך זיכוי הרבים בפרשנות תורתינו הקדושה.

  בכבוד רב
  ותודה רבה
  לביא אפרים

 22. ניר חיים הגיב:

  כל הכבוד ממש ענק ,חבל שאתה לא בא לקניונים להרצות, העם זקוק לך הרב בועז שלום 🙂

 23. מרדכי חזן הגיב:

  בס"ד שלום לרב ויישר כוח גדול כל כל המפעל העצום שהרב בסד הקים. אם הרב היה יודע כמה זיכוי הרבים יש על ידי השיעורים באתר ובקול הלשון היה ממש רוקד משמחה..
  אני הקטן זכיתי ללמוד את כל השיעורים בנ"ך ובמשך שנתיים גם ללמוד את כל השיעורים שיש על פרשות השבוע וכל המועדים ממש שפתיים ישק..
  גם זכינו ללמוד את כל המשניות וגם אוהח"ק על התורה..וגם את הסיכומים של השיעורים זוכה ללמד כל יום כבר במשך 3 שנים לתלמידי מכינות קדם צבאיות(כמובן עם שינויים קלים וק"ל).

 24. יניב הגיב:

  שלום לרב בועז שלום שליט"א
  רציתי לומר יישר כח עצום על הדיסקים בכלל, ועל השיעורים בתנ"ך בפרט!
  פשוט תענוג צרוף ללמוד תנ"ך! ספר הספרים לא היה באמת נגיש לי, על אף שקראתי מידי פעם, וחשבתי שאני מבין, אך לאחר שמיעת הדיסקים, ראיתי שלא הבנתי כלום,ועכשיו עם הפירוש הנפלא וההסבר הקולח, אני מרגיש ממש שאני מתמצא בנביא! ולפעמים כשמגיעים בגמרא עם החברותא לאיזה פסוק, ורוב באנשים לא יודעים מימינים ומשמאלם מהיכן הפסוק לקוח, ועל מה הוא מדבר – אני מחייך לעצמי ואומר, אשריי שזכיתי, ואשרי הרב שזיכנו!
  חזק וברוך!

 25. אסף ברוך הגיב:

  לכבוד הרב הגאון בועז שלום שליט"א
  אני אברך כולל אשר מזה כמה שנים נחשפתי לשיעוריו המדהימים של הרב שליט"א הן בנביא הן במשניות והן במוסר,
  כאשר כל יום בנסיעה לכולל אני שומע את שיעורי הרב הנפלאים במוסר ובנביא, וכולם יודעים שזה הזמן איכות שלי עם הרב שליט"א וכל מי שעולה איתי לרכב נדהם מהשיעורים של הרב ולא רוצה לרדת…
  כשאני מאחר לחזור הביתה מהכולל אשתי יודעת שאני פשוט למטה ברכב ואני לא יכול לצאת עד שיסתיים הפרק או העניין.
  את לימוד המשניות המשובח אני פוגש בבית כאשר אני שומע את השיעור מול המשנה ואחר כך חוזר על הדברים מבפנים.
  דא עקא שהרב שליט"א הרגילנו להסברו הקולח המרתק והברור כאשר פושט כל מושג ומגדיר את הדברים, ומזה זמן רב אני מחפש מגיד שיעור טוב ל"דף היומי" ואיני מוצא, ועל כן אני מבקש ומצפה שהרב שליט"א ימשיך את המהפכה גם בתחום הדף היומי, כאשר זה נצרך באופן מוחלט, ויעשה עמנו חסד אמיתי באשר הדבר הזה נצרך מאוד, והרבה אברכים היו רוצים ללמוד דף היומי בן הסדרים, אבל כדי שיהיה קביעות צריך "חברותא" כמו הרב שליט"א, אחרי שהרב שליט"א הרגיל אותנו אליו אי אפשר כבר לשמוע שום מגיד שיעור אחר בלי גוזמא! [כיום הרב מוסר ב"ה גם בדף היומי, ניתן לראות כאן]
  תודה לרב שליט"א על כל שעות הלימוד שנוספו לי בזכות הרב שליט"א, וכולי תקווה שהרב שליט"א ייענה לבקשתינו, אכי"ר.
  בברכת התורה – שהרב שליט"א יזכה להמשיך בהרבצת התורה מתוך בריאות ושמחה וכל מילי דמיטב עד ביאת גואל צדק בב"א

 26. איש פשוט הגיב:

  תודה רבה רבה כבוד הרב בועז שלום שליט"א!
  אני מתחילת חומש דברים לומד בזכותך באור החיים הקדוש, כאשר הספר פתוח ושומע את השיעורים של הרב.
  לאחר תקופה קצרה ממש אשתי בהריון אחרי תשע שנים שלא הלך בטיפולים וכו'.
  לאחר ששמעתי שלימוד האור-החיים הוא סגולה להפקד בזש"ק, חיפשתי מישהו שמסביר את האור החיים באופן מובן, ושמח שמצאתי את כבוד הרב. כיף לשמוע אותך!
  באתי רק לומר תודה לרב, ותודה לה' שה' עשה נס – וזה הריון טבעי!
  יהי רצון שההריון יצליח, ושהילד יהיה גדול הדור כמו אור החיים הקדוש!
  תודה רבה לרב, ותודה רבה לאור החיים הקדוש שהשאיר לנו ספר כזה קדוש שיש בפנים הרבה מוסר!
  וכן כל המסייעים לכבוד הרב יזכו ויבורכו מפי עליון!

 27. חיים אוחנה הגיב:

  הרב בועז שלום
  תענוג והנאה לי לשמוע את ביאורי המשניות שלך!
  חזק ואמץ!

 28. רונה הגיב:

  לכבוד הרב בועז שליט"א וכל העוסקים במלאכה,
  פעם ראשונה אני באתר כאן, עיינתי מעט בשו"תים כאן והתרשמתי מאד לטובה איזה מענה מאיר פנים תשובות מוסברות ומפורטות, ממש תענוג לקרוא וללמוד. ישר כוח!
  ה' יברך אתכם וירבה שכרכם ותודה רבה על האתר הנפלא בעזרת ה' מקווה שעוד אגלוש לכאן הרבה.
  נ.ב אם מותר להציע כדאי לעשות יכולת תגובה\שאלת המשך ככה מי שקורא ויש לו שאלה שקשורה בנושא או דבר אינו ברור לו לגמרי זה יכול להיות נוח

  • בועז שלום הגיב:

   לרונה שלום
   תודה על הדברים, אני מקווה שתפיקי תועלת מכל התכנים באתר.
   – בנוגע לאפשרות תגובה – כשמדובר בתגובות הגולשים
   יש מתחת לכל תגובה את המילה "להגיב" בכתב מעט בהיר, לוחצים עליו וכך ניתן להגיב על התגובה.
   כשמדובר ב"שאל את הרב" – אכן הייתה בעיה שסודרה כעת. עתה ניתן להגיב על התשובה שהתקבלה.
   ברכה והצלחה!

 29. יצחק ניסים יעקב אשר הגיב:

  נהנתי עד מאד!

 30. יקיר שרביט הגיב:

  שלום וברכה!
  תודה רבה על השיעורים המועברים בצורה מדהימה ומרתקת. זאת ההכנה הכי טובה שלי לדבר תורה בכל נושא..
  תודה רבה לבורא עולם על הזכות ללמוד תורה רחבה בקלות!

 31. אלון הגיב:

  מדי יום אני מאזין לשיעור במשניות ברכות,
  יש לציין שאני נהנה מכול רגע, פה מפיק מרגליות
  השיעור מועבר בצורה ברורה ומובנת!
  תודה

 32. שמואל מזרחי הגיב:

  אני שומע שיעורי תורה מרבנים שונים ומגווונים כבר 25 שנה.
  ב – 10 שנים האחרונות אני שומע רק, אבל רק את הרב בועז שלום. יש לי אוזניית בלוטוס שצמודה אלי, ואני שומע את כל ההרצאות על פרשות השבוע כל שבוע.
  המידות והערכים שלי שונו לטובה מבלי הכר! נהייתי יותר סבלני פחות כועס יותר גומל חסדים ישר יותר ומתחזק בעבודת ה' יותר ויותר.
  יש לי חוש ביקורת מפותח! מכל עשרות רבות רבנים ששמעתי במשך 25 שנה נמשכתי לשמוע רק את הרב בועז שלום.
  יש בי הערצה ללא גבול לפועלו של הרב!

 33. ליאור וקנין הגיב:

  שלום רב –

  ברצוני להודות לרב ולכל מי שמחזיק את האתר הזה. נוח מאוד להורדה ושמיעה.
  אני לא יכול להתנתק משיעורי הרב – שומע בכל מקום בכל הזדמנות (באוטו, בדרך, בסידורי הבית וכו).
  אני כבר לא ממהר לשום מקום כי רוצה לשמוע עוד ועוד….!
  הרגשתי שאני חייב להודות לכם על המפעל הזה.
  המשיכו והצליחו!

 34. איתי בן יעקב הגיב:

  אני מצטרף לכל התגובות שרשמו כאן
  קניתי אמפי (ממכם) עם שיעורים ועוד קניתי כרטיס זיכרון במיוחד בשביל זה והורדתי לאמפי כמעט את כל השיעורים,
  ואני שומע את השיעורים בכל נסיעה, וכל יום לפני השינה (-אני שומע את השיעורים במיטה) וזה פשוט תענוג!!
  אני ממליץ לכם לשמוע את שיעורי הגר"ב שלום שליט"א לפני השינה!!! זה עושה נחת לשמוע שיעורים לפני השינה!!! *** -כבר כמעט שנה!!!-
  ואני לא יכול להיפרד מלשמוע את השיעור!!! אני מתחיל ואני תמיד אומר עוד 5 דק', עוד חמש דק' ו… כי שיעורי הרב שליט"א פשוט מעניינים ומרתקים!
  תודה רבה!!!

  ***באמפי אפשר לכוון שהאמפי יכבה אחרי כך וכך זמן, וכך אם למשל רוצים לשמוע לפני השינה אפשר לכוון את האמפי שיכבה לאחר זמן והבטריה לא תתבזבז

 35. שי בית יעקב הגיב:

  לכבוד הגאון הרב בועז שלום
  ישר כוח גדול על זיכוי הרבים הענק
  השיעורים בשפה מאד מובנת וברורה!

 36. מיכל שרעבי הגיב:

  תודה רבה על השיעורים, בבקשה אם כשר וטוב הדבר בעיניכם, תנו אפשרות לבחירת מהירות הפעלה בסרטונים (היה כזה בקול הלשון).

  • בועז שלום הגיב:

   שלום
   אין לנו כזאת אפשרות, מי שתכונה זו חשובה לו, שיוריד למחשב שלו, ושם יוכל לשלוט בזה עם כל נגן שמותקן במחשב.

 37. שובאל חניה הגיב:

  תודה רבה על כל השיעורים,רציתי לשאול איפה
  מתקיימים שיעורים חיים של הרב

  • בועז שלום הגיב:

   לשובאל שלום
   ניתן לראות את זמני השיעורים במדרשת בית אליהו – רח' דוב גרונר 11 ב"ב – כאן – https://taamu.co.il/?p=404

   כמו"כ נמסרים שיעורים ביום ד-ה בפסגות – בשעה 12 בצהרים עד 13:15, בחומש רש"י, הלכה, ופרשת שבוע. הכתובת: רח' בן ציון גליס 37, פתח תקווה

 38. שובאל חניה הגיב:

  לא כתוב שם מתי מתקיימים שיעורים בפרשת השבוע

  • בועז שלום הגיב:

   השיעור במוסר הוא בפרה"ש, והוא נמסר בפסגות ביום ה' בשעה 12:30 לערך.
   גם בבית אליהו יש פרשת שבוע עם הרב רוזנבלום, וכן הרב אסולין מוסר [זצ"ל, מסר] על הפרשה.

 39. שובאל חניה הגיב:

  תודה רבה

 40. הרב בועז שלום הגיב:

  אנא ציין באיזה קובץ בדיוק מדובר, שנוכל לבדוק אצלנו.

 41. יואב הגיב:

  תודה רבה לרב על הלימוד הנפלא, נשמח לספרי חסידות אם אפשר

  • הרב בועז שלום הגיב:

   ליואב שלום
   אני שמח שהנך מפיק תועלת מן השיעורים.
   בנוגע לספרי חסידות – אחד הספרים המרכזיים ביותר בחסידות – הוא ספר האור החיים הקדוש, שזכינו ב"ה ללומדו ושיעוריו כאן באתר. ועוד חזון למועד בס"ד.

 42. יוסף דחבש הגיב:

  בזכות הרב אני זוכה ללמוד בדרכים יותר ויותר,תודה רבה

תגובות הגולשים

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

. כל שיעורי הרב במדיה דיגיטאלית!!

נגן דוקו סיקס עם כרטיסדיסקונקי 128נגן רויזו5דיסקונקי 256 03נגן רויזו + 128דיסקונקי 256תמונה משנת החלומות