.

אם אינך זקוק לישועה - אל תלחץ כאן

.

שיחה קצרה ובה התייחסות למצב היום

מתעסק בקריינות?

אנו זקוקים לך! >>>

השיעורים באתר לעילוי נשמת אביו של הרב,

ר' חיים בן סעדה זלה"ה

קרא פרק תהלים לעילוי נשמתו>>

 
שאל את הרב – השאלותקטגוריה: השקפההאם טוב לנו שה' מטיב לנו? לא עדיף שנתייסר וכך לא נסטה מהדרך?
חיים כהן נשאל לפני 5 חודשים

שלום

לגבי תפילות ובקשות שאנו מתפללים למשל מישהו מתפלל על עושר והוא יודע שכנראה אם יהיה לו עושר יהיה לו יותר נסיונות ולא בכולם הוא יעמוד אז יוצא שעושר לא טוב בשבילו

וכן כשיש למישהו רגע של חולשה ברוחניות אם עכשיו היו מרגיש כאבי תופת והיה חושב שיש לו משהו מסוכן היה בטח מתחזק ולא היה עובר שום עבירה, אדרבה היה מקבל על עצמו עוד דברים אז למה להתפלל שנהיה תמיד בריאים? הרי אם כן הוא בטוח יעבור עבירות כי אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא, ואם יהיה בסכנת חיים הוא יתאפק מלעשות עבירה!

וכן לגבי הודאה למה צריכים תמיד להודות על כל דבר, הרי בגלל  שהרגשתי טוב עברתי עבירה, שעל זה העונש הרבה יותר גרוע, אל למה לי להודות שהרגשתי טוב?? כי אם לא הייתי מרגיש טוב בטוח שהייתי מתאפק.

וכן זה שאומרים השם מקור החסד ומשפיע טוב אפי' שאנו עוברים עבירות, הרי הרבה פעמים זה לא לטובתינו, כי בגלל זה אנו נעבור עבירות ונקבל עונשים הרבה יותר גדולים מהטובה שעכשיו קיבלנו??  אשמח לתשובה שתספק אותי תודה לכם

Print Friendly, PDF & Email
1 תשובות
הרב בועז שלום צוות נענה לפני 5 חודשים

לחיים שלום
המטרה של הקב"ה כשברא את עולמו היא להטיב לבריותיו. אין לקב"ה ענין שהבריות יחיו בפחד מתמיד, וכך לא יעשו עבירות. עבודה כזו היא פגומה, כי בעצם היא אומרת "רבש"ע, אם לא היית מצמיד לי אקדח לרקה – אין סיכוי שהייתי עובד אותך" רח"ל.
ולכן אנו רואים אין ספור פעמים במקרא שההבטחות הן שאם נלך בדרך ה' – הקב"ה ייטיב לנו, יאריך את ימינו, יסיר מאיתנו כל חולי, ירבה את פרנסתינו וכו'.
המגמה היא שנעבוד את ה' מרוב כל, בשמחה. מתוך אהבת השם, ושנודה לו על הטוב שרק יביא אותנו להכרת טובה גדולה יותר, ודביקות גדולה יותר בה' ובעבודתו.
רק שאם קורה ש'וישמן ישורון ויבעט' – ואנו בועטים בעבודת ה' מרוב טובה – על זה נאמרו הקללות של 'אם בחוקותי תמאסו' כדי להשיבנו למוטב. אך לא כברירת מחדל! רק ככלי שמכוין אותנו לחזור למסלול הנכון.
המשל לזה – כפי שאתה מבין שאם יאמרו לך שלפלוני יש ילדים מאד מחונכים ועושים כל מה שההורים מבקשים, והם ממושמעים וכו' רק שיוסיפו ויאמרו לך שההורים רודים בהם ביד חזקה, ומושלט טירור בבית, ולכן אף אחד 'לא מצייץ'… האם לבית כזה תשאף? האם בבית כזה היית אתה רוצה לגדול? 
כמדומני שהנמשל ברור.

Print Friendly, PDF & Email
השאלה שלך

11 + 1 =

. כל שיעורי הרב במדיה דיגיטאלית!!

נגן דוקו סיקס עם כרטיסדיסקונקי 128נגן רויזו5דיסקונקי 256 03נגן רויזו + 128דיסקונקי 256תמונה משנת החלומות