.

אם אינך זקוק לישועה - אל תלחץ כאן

.

שיחה קצרה ובה התייחסות למצב היום

מתעסק בקריינות?

אנו זקוקים לך! >>>

השיעורים באתר לעילוי נשמת אביו של הרב,

ר' חיים בן סעדה זלה"ה

קרא פרק תהלים לעילוי נשמתו>>

 
שאל את הרב – השאלותקטגוריה: אמונההאם ניתן בשכל להגיע לידיעת הבורא, ולא רק אמונה?
ירון נשאל לפני 7 שנים

שלום לרב אני אדם דתי מקפיד על שמירת המצוות אבל למען האמת לא מצליח להגיע בחקר שכלי לידיעת הבורא. אני מאמין אבל מצד שני גם לא מאמין. שמעתי את השיעורים של הרב שהסביר (כמו הרבה מחזירים בתשובה) שההוכחה למציאות ה\' בעולם לפחות מבחינת השכל זה המורכבות. יש הרבה תיאוריות כמו התיאוריה שיש בורא לעולם. אבל מורכבות העולם לא מעידה על יוצר.

התאוריה הרווחת היום (שמעוגנת בנסיונות ובממצאים) היא שחומצת הגרעין הקדומה דווקא הייתה רנ"א ולא דנ"א.איך יום אחד היא התחילה להשתכפל? זאת שאלת מיליון הדולר. יש תאוריות אך אין הוכחות חד משמעיות. חשוב להבין שיכול להיות ש"החיים" במתכונתם הפרימיטיבית ביותר נוצרו מספר פעמים והושמדו.אני שם את החיים במרכאות מכיוון שלא בטוח אם ההגדרה חיים מתאימה.אבל בעקרון הרעיון הוא שיכול להיות שבמרק הקדמוני היו כל מיני תצורות של מולקולות שהתחברו (קשרים כימיים פשוטים) שוב ושוב ושוב במשך מליוני שנים עד שנוצר משהו בסיסי (באקראי) שהצליח לשכפל את עצמו וחוזר חלילה. שים לב, אני לא מדבר על תא!! אלא על מולקולה שמשכפלת את עצמה. ברור שבמצב כזה תוך זמן לא ארוך (במונחים גאולוגיים, קרי מליוני שנים). כל האוקינוסים היו מלאים במלוקולות אלו. נשמע לא סביר? אם תקח בחשבון את הזמן (מליוני שנים) ואת כמות המולקולות אז תבין שגם ארוע עם סיכוי נמוך יכול להתרחש!

אני משאיר את אלוקים בגדר אמונה והלוואי שהייתי יכול לומר בוודאות שהוא קיים… אם הרב לא מעוניין לענות אני אבין אבל העניין מאד מציק לי ואני באמת רוצה שיוכיחו לי שיש בורא.

תודה.

Print Friendly, PDF & Email
1 תשובות
הרב בועז שלום צוות נענה לפני 7 שנים

לרון שלום
תקצר היריעה לפרוס כאן את כל ההוכחות שיש על מציאות הבורא. הייתי מציע לך להרשם לסמינר ערכים לאקדמאים, ושם לפגוש את אנשי המדע כדוגמאת צבי ענבל וד"ר סרברניק ועוד, ושם תווכח לדעת שהאבולוציה אינה תיאוריה אלא דבר דמיוני לחלוטין שהאפשרות שהיא תתכן היא היא 10 בחזקת חמישים!
בנוגע לקישור שהעלית – אין לי גישה לשם. אני בסינון של נטפרי. מכל מקום תוכל לראות בהידברות התייחסות מאד מפורטת לנושא.
http://www.hidabroot.org/search?q=%D7%90%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%94&type=videos
 
בנוגע למרק של הכימיקלים – שתי הערות – 
כל העוסקים במרקים הנ"ל, אולי יסבירו לי – מי הכין את המרקים הללו? דומה הדבר למשלו של הרב ש"ך על החכמולוג שהתעקש שלרכבת בטח יש סוסים בלתי נראים, שלא יתכן שנוסעת מעצמה, ובדק את הקרון העשירי – ושמח לגלות שהוא זז בשל היותו מחובר לקרון התשיעי! וכך התשיעי – נסחב על ידי השמיני! וכו' ולבסוף כששאלוהו נו – ומי הראשון שסוחב את כולם? איך הוא זז? אה, השיב הלה, יש לי תשובה לרוב השאלות, תשע מתוך עשר, רק בנוגע לקרון הראשון אכן נותרה חידה…
מי הכין את המרק הראשון עם המולקלות הראשונות?
וכי אתה מאמין שתא חי יכול להווצר מעצמו? כדורית דם? מדוע היום מדענים לא מצליחים לעשות זאת במעבדות הכי משוכללות?
תוכל לראות כאן – עד כמה הדבר הזה מופקע מדעית:  http://www.haemet.net/articles/creation/cellular_evolution/cell_evolution.htm
הערה שניה – עברת את שלב ההתפתחות של התא הראשון – איך זה הסתדר לכדי נמלה? אריה? דב? גם מליארדי שנים לא יועילו לך להסביר זאת, היות וישנם חלקים כל כך מורכבים שאין טעם ביצירת האחד ללא חבירו, וכיצד נוצרו כולם לדוגמא לכדי עין אחת? ואגב, דרוין עצמו אמר שהעין היא הפירכה הגדולה ביותר על התורה שלו.
כמו כן – היכן הם אותם שלבי הביניים – שדרוין עצמו תלה תקוות בשברבות הימים יתפתח המחקר הארכיאולוגי ויימצאו הוכחות לתורתו. המציאות היא שלא נמצא עד היום שום בעל חיים שניתן לאפיין אותו כשלבי הביניים בין המינים המוכרים לנו היום.
 
בכל מקרה – מי שכן ואמיתי – ללא כל ספק יודה שמציאות האדם מורכבת מכדי שתווצר מעצמה. מעבר למציאות המורכבת של פנימיות גוף האדם – הדי.אנ.אי וכל תא חי והפעולה ההרמונית של הגוף, די אם נסתכל בעין שטחית על גופנו – כדי שנסיק זה לא "נוצר לבד"…
החלק השפל באדם – ניקוי הפסולת וכו' – נמצא בחלקו התחתון של הגוף.
החלק היותר גבוה – עוסק בעיכול המזון וחלוקתו לפי צרכי הגוף, והפרשת הפסולת למטה.
החלק היותר עליון – איברי החיים – הלב והריאות.
החלק העליון יותר – רוב חושי האדם, החלק ה"גבוה" יותר – האנטיליגנציה.
גם החושים אשר בראשנו מחולקים ומסודרים לפי רמתם:
הפה – כדי לטעום חייב למוסס את המאכל וליגוע בבלוטת הטעם.
מעליו – האף – יכול להריח אף מרחוק. אך עדיין "פרודות" הריח נכנסות פנימה לאף.
מעליו – האוזן – מסוגלת לשמוע למרחק גדול יותר מאשר האף מסוגל להריח – ואף אינה זקוקה לפרודות כדי שיכנסו פנימה, די בתנודת האויר כדי ליצור את פעולת השמיעה.
מעליה – העיניים – מסוגלות לראות למרחק רב הרבה יותר ממה שהאוזן מסוגלת לשמוע, ומהירות הראיה גדולה ממהירות השמיעה.
מעליהן – המח – שכמעט אינו מוגבל, ומסוגל להרהר אף בדברים שלא ראה מעולם, ומעלתו ללא ספק מעל כל שאר החושים.
וזה אגב הסדר שסודר לנו גם בהבדלה – לפי מעלתם – גפן – פה, בשמים – אף, נר – עיניים, הבדלה – דעת – המח.
 
בנוגע להוכחות לאמיתות התורה – 
ישנם דרכים רבות להוכיח את מציאות הבורא – 
א. הנבואות. דבר שאין לו אח וריע בשום דת בעולם. נבואות מפורטות על גלויות ישראל, על מצב הארץ בעת הגלות – שממה ואף אחד לא יצליח ליישב אותה, רדיפת ישראל ופיזורם בין האומות, קיומם הפלאי על אף פיזורם, שיבתם לארצם ויציאת ארץ ישראל משיממונה ועוד דוגמאות רבות לנבואות שכתובות בצורה מפורשת בתורה ודי בהן להוכיח על כח עליון השולט בטבע ובהסטוריה.
ב. דילוגי האותיות בתורה – פרופ' אליה ריפס – מתימטיקטאי בעל שם עולמי, שיצא להפריך את הממצאים המגלים את כל ההסטוריה כתובים בתורה בצורה של קודים ודילוגים שווים – חזר לבסוף בתשובה. הממצאים הינם בעלי מובהקות סטטיסטית של אחד למליון שדבר כזה יקרה במקרה, ויש שאף יותר מכך.
ג. הסתכנות התורה בהתחייבויות שאף דת בעולם אינה מתחייבת להן – שאחת לשבע שנים תעשה הארץ פי שלש בתבואתה – לצורך השמיטה.
שכשתעלו לרגל – אף אומה לא תחמוד את ארצכם הגם שכל הגברים ללא יוצא מן הכלל עולים לרגל ואין שום צבא בגבולות. הרי בהסתכלות שטחית – זו התאבדות קולקטיבית שמשה ממיט על עמו. וכן עוד דוגמאות נוספות מעין אלו.
ד. מעמד הר סיני ואמיתות המסורה – האם מעולם טענה אומה כלשהי שהייתה לה התגלות אלוקית המונית? התורה מבטיחה שלא היה ולא יהיה כדבר הזה. כמובא בספר דברים פרק ד (לב) כִּ֣י שְׁאַל־נָא֩ לְיָמִ֨ים רִֽאשֹׁנִ֜ים אֲשֶׁר־הָי֣וּ לְפָנֶ֗יךָ לְמִן־הַיּוֹם֙ אֲשֶׁר֩ בָּרָ֨א אֱלֹהִ֤ים׀ אָדָם֙ עַל־הָאָ֔רֶץ וּלְמִקְצֵ֥ה הַשָּׁמַ֖יִם וְעַד־קְצֵ֣ה הַשָּׁמָ֑יִם הֲנִֽהְיָ֗ה כַּדָּבָ֤ר הַגָּדוֹל֙ הַזֶּ֔ה א֖וֹ הֲנִשְׁמַ֥ע כָּמֹֽהוּ: (לג) הֲשָׁ֣מַֽע עָם֩ ק֨וֹל אֱלֹהִ֜ים מְדַבֵּ֧ר מִתּוֹךְ־הָאֵ֛שׁ כַּאֲשֶׁר־שָׁמַ֥עְתָּ אַתָּ֖ה וַיֶּֽחִי: (לד) א֣וֹ׀ הֲנִסָּ֣ה אֱלֹהִ֗ים לָ֠בוֹא לָקַ֨חַת ל֣וֹ גוֹי֘ מִקֶּ֣רֶב גּוֹי֒ בְּמַסֹּת֩ בְּאֹתֹ֨ת וּבְמוֹפְתִ֜ים וּבְמִלְחָמָ֗ה וּבְיָ֤ד חֲזָקָה֙ וּבִזְר֣וֹעַ נְטוּיָ֔ה וּבְמוֹרָאִ֖ים גְּדֹלִ֑ים כְּ֠כֹל אֲשֶׁר־עָשָׂ֨ה לָכֶ֜ם ה' אֱלֹהֵיכֶ֛ם בְּמִצְרַ֖יִם לְעֵינֶֽיךָ:
(לה) אַתָּה֙ הָרְאֵ֣תָ לָדַ֔עַת כִּ֥י ה' ה֣וּא הָאֱלֹהִ֑ים אֵ֥ין ע֖וֹד מִלְבַדּֽוֹ: (לו) מִן־הַשָּׁמַ֛יִם הִשְׁמִֽיעֲךָ֥ אֶת־קֹל֖וֹ לְיַסְּרֶ֑ךָּ וְעַל־הָאָ֗רֶץ הֶרְאֲךָ֙ אֶת־אִשּׁ֣וֹ הַגְּדוֹלָ֔ה וּדְבָרָ֥יו שָׁמַ֖עְתָּ מִתּ֥וֹךְ הָאֵֽשׁ: (לז) וְתַ֗חַת כִּ֤י אָהַב֙ אֶת־אֲבֹתֶ֔יךָ וַיִּבְחַ֥ר בְּזַרְע֖וֹ אַחֲרָ֑יו וַיּוֹצִֽאֲךָ֧ בְּפָנָ֛יו בְּכֹח֥וֹ הַגָּדֹ֖ל מִמִּצְרָֽיִם: (לח) לְהוֹרִ֗ישׁ גּוֹיִ֛ם גְּדֹלִ֧ים וַעֲצֻמִ֛ים מִמְּךָ֖ מִפָּנֶ֑יךָ לַהֲבִֽיאֲךָ֗ לָֽתֶת־לְךָ֧ אֶת־אַרְצָ֛ם נַחֲלָ֖ה כַּיּ֥וֹם הַזֶּֽה: (לט) וְיָדַעְתָּ֣ הַיּ֗וֹם וַהֲשֵׁבֹתָ֘ אֶל־לְבָבֶךָ֒ כִּ֤י ה' ה֣וּא הָֽאֱלֹהִ֔ים בַּשָּׁמַ֣יִם מִמַּ֔עַל וְעַל־הָאָ֖רֶץ מִתָּ֑חַת אֵ֖ין עֽוֹד: (מ) וְשָׁמַרְתָּ֞ אֶת־חֻקָּ֣יו וְאֶת־מִצְוֹתָ֗יו אֲשֶׁ֨ר אָנֹכִ֤י מְצַוְּךָ֙ הַיּ֔וֹם אֲשֶׁר֙ יִיטַ֣ב לְךָ֔ וּלְבָנֶ֖יךָ אַחֲרֶ֑יךָ וּלְמַ֨עַן תַּאֲרִ֤יךְ יָמִים֙ עַל־הָ֣אֲדָמָ֔ה אֲשֶׁ֨ר ה' אֱלֹהֶ֛יךָ נֹתֵ֥ן לְךָ֖ כָּל־הַיָּמִֽים: 
כיצד זה בליל הסדר מספר כל אב יהודי לבנו על יציאת מצרים – כשדבר זה – של ניסים מעל הטבע – לא היה מעולם? האם אבות ינחילו שקר את בניהם? וכפי שהארכנו בזה בשיעורים על ספר הכוזרי.
ה. אם האדם הוא אוסף מולקלות – מה מקומה של הנשמה? מדוע ישנם עדויות ברורות בנוגע להשארות הנפש, גלגולי נשמות, מוות קליני עם תיאור מדויק של מה שקורה סביב האדם ממבט מגבוה – כשהאדם מתאר שהוא הסתכל מבחוץ על מה שקרה איתו ברגע שבצעו בו החייאה, ומתאר לפרוטרוט דברים שאין סיכוי שיכל לראות בעת שטפלו בו להחיותו.
אגב – מר יוסי שריד – זכותו תגן עליו – חווה חויה דומה שעושה רושם שלא ידע איך "לאכול אותה" היות ואינה "מתאימה" לתפיסה החילונית שלו, אך הוא מתאר אותה – יש לציין בהגינות – כפי שתוכל לראות כאן http://www.hidabroot.org/article/3867
מציאות הבורא – זועקת מכל פינה. אלולי היצה"ר שמעונין לא לדעת – כי זה יותר נח – הוא היה רואה זאת ללא כחל וסרק.
דברים ברוח זו כתב תלמידו של דרוין ומגדולי חסידיו ומפיצי תורתו – במאמר "וידויו של כופר מקצועי" – שאת פרטיו תוכל לקרוא כאן: http://www.arachim.org/FAQSDetail.asp?FaqID=1661

Print Friendly, PDF & Email
השאלה שלך

14 + 5 =

. כל שיעורי הרב במדיה דיגיטאלית!!

נגן דוקו סיקס עם כרטיסדיסקונקי 128נגן רויזו5דיסקונקי 256 03נגן רויזו + 128דיסקונקי 256תמונה משנת החלומות