.

אם אינך זקוק לישועה - אל תלחץ כאן

.

שיחה קצרה ובה התייחסות למצב היום

מתעסק בקריינות?

אנו זקוקים לך! >>>

השיעורים באתר לעילוי נשמת אביו של הרב,

ר' חיים בן סעדה זלה"ה

קרא פרק תהלים לעילוי נשמתו>>

 
עמית נשאל לפני 2 שנים

שלום לרב היקר מספר שאלות (קצת עמוקות ואולי קצת מוזרות) שהצטברו במחשבתי ורציתי לשאול האם הרב יוכל לענות עליהם :
א. ראיתי איפשהוא שר' שמעון בן גמליאל אמר שלא היה אדם שכיבד כמותו אב חוץ מעשו, שעשו היה לובש בגדים מיוחדים בעת שימושו את יצחקאבל מצד שני ראיתי בכמה מקומות שעשו הרשע היה ממש לא טוב בכיבוד אב ואם:
1. הוא הביא נשים שגרמו צער לאבא שלו ועבדו עבודה זרה
2. רצה לרצוח את יעקב ומנע מיצחק לראות את יעקב כ"כ הרבה שנים (!)
3. ראיתי מדרש שאומר שבשעה שיצא להביא עיזים בשביל ברכת יצחק ובא מלאך ובלבל לו את כל הציד הוא בשלב מסויים תכנן למצוא אפילו כלב ולהגיש לאבא שלו העיקר שיברך אותו כבר
4. אני חושב שרשי מביא במעשה של הנזיד עדשים שאותו יום עשו חזר מהשדה ועבר 5 עברות וזה היה בפטירת אברהם אבינו – בן טוב לא אמור להיות ליד אבא שלו בשעה כל כך קשה?
5. יצא לתרבות רעה ובוודאי זה לא כיבוד אב בפרט באבא כזה צדיק
אז אם ככה איך הוא נחשב גדול מרבן גמליאל בכיבוד אב ואם??

ב. שמעתי שיעור על בריאת העולם שלפי הזוהר נדמה לי, הקב"ה ברא את עולם הזה למרות כל הייסורים,האסונות וכו' כי הנשמות בגן עדן מתביישות בשכר שלא מגיע על שום עמל
יש לי 2 קושיות על העניין:
1. שמעתי שיעור אחר של הרב הנפלא מדרך הבעש"ט (בלי קשר) שהרב אמר שגם המצוות והמעשים של כל אדם זה רחמי ה' עליו,אפילו הרצונות הטובים זה מתנה שה' נתן לו. אפשר גם להזכיר את הגמרא שאומרת "Tלמלא הקב"ה עוזרו אינו יכול לו"
לפיכך – איך אדם מקבל שכר על משהו בעוה"ב? הרי בכל מקרה זה לא בא מכוחו אלא מהשי"ת. (וכן להפך ח"ו בחטאים, כמו בגמרא בברכות שאליהו הנביא אמר לקב"ה "ואתה הסיבות לבם אחורנית")
2. סוף כל סוף יש הרבה מאוד צער בעולם,מלחמות,גירושין וכו'.. (כמובן לא נוכל להבין לעומק את דרכי השי"ת אבל תורה היא וכו'.. השאלה עלתה לי בעקבות אסון מירון ולמידה די מעמיקה של כמה מקורות בנושא ייסורים ותכליתם בעולם הזה. ברור לי שהשי"ת הוא טוב ודרכו רק להטיב ולכן אני שואל) אם כל הצורך בעולם הזה הוא בגלל שמצד הדין הנשמות באמת מתביישות בעוה"ב – הרי גם את האמת הזו ואת ההיגיון הזה הקב"ה בעצמו יצר. אם כן – השי"ת לא יכל לברוא עולם עם אמת והיגיון שבו אין את עניין הנהמא דכסופא? ועל ידי כך היו נחסכים כ"כ הרבה אסונות וצער…

3. ידוע העניין ש"כל מה דעביד רחמנא לטב עביד". מצד שני חשבתי על זה שהפסוק בבראשית אומר בפירוש – "לא טוב היות האדם לבדו" – אם כן איך הדברים מסתדרים? מצד אחד הכל לטובה עפ"י ר' עקיבא והשולחן ארוך, מצד שני התורה עצמה אומרת שמצב שבו אדם רווק הוא בפירוש לא טוב?(אפשר לצרף לאותה קושיה שחזל אמרו כל אדם ששרוי בלא אישה שרוי בלא שמחה וכו' – ומצד שני "מצווה גדולה להיות בשמחה"/"תחת אשר לא עבדתך את ה' אלקיך … שמחה ובטוב לבב מרוב כל)

4. האם ידוע לרב על אתר או רב שאפשר לשלוח לו רעיונות מקוריים לוורטים קצרים על מנת לבדוק שהדברים חידושי אמת ולא ח"ו  ההפך?

Print Friendly, PDF & Email
1 תשובות
הרב בועז שלום צוות נענה לפני 2 שנים

לעמית שלום

שאלות באתר יש להגיש לפי הכללים.

א. יש להכניס כותרת ברורה וממצה לשאלה.

ב. יש להקצות טופס נפרד לכל שאלה.

בברכה
הנהלת האתר

Print Friendly, PDF & Email
השאלה שלך

12 + 12 =

. כל שיעורי הרב במדיה דיגיטאלית!!

נגן דוקו סיקס עם כרטיסדיסקונקי 128נגן רויזו5דיסקונקי 256 03נגן רויזו + 128דיסקונקי 256תמונה משנת החלומות